Επίσκεψη του Δημάρχου Αλεξάνδρειας στο Δ.Σ. Προδρόμου-Αγ. Τριάδας

Την Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου 2022 υποδεχτήκαμε με μεγάλη χαρά στο σχολείο μας τον Δήμαρχο Αλεξάνδρειας κ. Γκυρίνη Παναγιώτη καθώς και τους Αντιδημάρχους κ. Παντόπουλο και κ. Σαρακατσιάνο. Ο Δήμαρχος με αφορμή την επιστολή-πρόσκληση ενός μαθητή του νηπιαγωγείου επισκέφτηκε το σχολείο μας και ανακοίνωσε στους μαθητές τον σχεδιασμό και την έναρξη κατασκευής μίας παιδικής χαράς, που θα είναι στη διάθεση όλων των παιδιών του Π. Προδρόμου πολύ σύντομα. Επιπλέον, κατά την επίσκεψή του ο Δήμαρχος και οι Αντιδήμαρχοι είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τη διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, με την προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου καθώς και με την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων θέματα που αφορούν το κτήριο και τη σχολική αυλή και τις δυνατότητες περαιτέρω αναβάθμισης του χώρου.