Δράση αγωγής υγείας

Με μεγάλη χαρά το σχολείο μας υποδέχτηκε την κα Ελένη Γραμματικοπούλου, Νοσηλεύτρια – Εκπαιδεύτρια του Περιφερειακού Τμήματος Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Αλεξάνδρειας. Η κα Γραμματικοπούλου, με την ιδιαίτερα πλούσια εμπειρία που διαθέτει και τις εξειδικευμένες γνώσεις της σε θέματα αγωγής υγείας, ενημέρωσε τους μαθητές κάθε τάξης ξεχωριστά για τη σωστή ατομική υγιεινή. Αναφέρθηκε ιδιαίτερα στην προστασία από τον Covid-19, στην ορθή χρήση της μάσκας, στην υγιεινή των δοντιών αλλά και συνολικά στους τρόπους με τους οποίους τα παιδιά πρέπει να προστατεύουν την υγεία τους με υπευθυνότητα και ασφάλεια.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ευχαριστούν θερμά την κα Γραμματικοπούλου και το Περιφερειακό Τμήμα του ΕΕΣ Αλεξάνδρειας για την εξαιρετική εμπειρία.