Αθλητικές εκδηλώσεις με αφορμή την 8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με αφορμή την 8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού πραγματοποιήθηκαν αθλητικές εκδηλώσεις και δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου, υπό τον συντονισμό της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής ΠΕ11 Ζωής Βεσυροπούλου, με την πολύτιμη συνεργασία όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου. Με αφορμή το κοινό σύνθημα, για το σχ. έτος 2021 “Το Σχολείο σε κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά“, οι μαθητές εμπνεύστηκαν τα δικά τους συνθήματα, τα οποία αποτύπωσαν σε χαρτόνια και τα εμπλούτισαν με φωτογραφίες από αθλήματα και σπουδαίους αθλητές.

Ακολούθησαν αθλητικές δραστηριότητες, παιχνίδια και ασκήσεις από τους μαθητές, δράσεις που προωθούν την υγεία και την ευεξία, ενθαρρύνουν την κοινωνική ενσωμάτωση και συμβάλλουν σημαντικά στην ανάπτυξη δεξιοτήτων. Για την υλοποίηση των σχετικών δράσεων τηρήθηκαν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την πρόληψη της πανδημίας.

Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2021